مدرسه شیخ حسن عالی کوهیج

مدرسه قرآني شيخ حسن عالي در سال تحصيلي 90- 89 فعاليت خود را شروع كرد و اقدام به پذيرش طلاب در مقطع دبيرستان نمود. منهج اين مدرسه با ساير مدارس متفاوت است. دروسي كه در اين مدرسه تدريس مي­شود همان دروس اصلي است كه در ساير مدارس ديني تدريس مي­شود. همچون نحو، تعليم اللغة، صرف، فقه، حديث، قرائت و حفظ.

تاكيد مدرسه قرآني كوهيج بيشتر بر روي لغت، اولويّت آن بر روي قرائت و اساس آن بر روي حفظ استوار است. گفتني است در حين تدريس لغت، علاوه بر يادگيري معاني كلمات و كاربري آن در محاوره، بر چگونگي تلفظ اصيل و وزن صحيح لغات نيز تأكيد مي­شود. در مورد قرائت مي­بايست گفت: ضعفي كه در قرائت صحيح قرآن كريم حتّي در مدارس ديني مشهود است، اين مدرسه بر رفع آن تأكيد دارد و گام را تا آن جا پيش گذاشته كه نواي (وزن) اصيل تلفظ كلمات را در اولويّت قرار داده است. حفظ قرآن چنين است كه طلاب مدرسه مي­بايست سالانه حفظ شش جزء قرآن مجيد را تحويل داده و تا پايان دوره (پنج سال) كل قرآن را حفظ نمايند.

مركز علوم قرآني شيخ حسن عالي شبانه­روزي است و مجهز به امكانات اوّليّه رفاهي و ورزشي شامل زمين فوتبال و ميز تنيس مي­باشد. براي طلاب، در هر سال، حداقل سه بار برنامه­هاي تفريحي، علمي و فرهنگي ­به اجرا گذاشته مي­شود. در اين برنامه­ها،­ طلاب استعدادهاي خويش را به نمايش گذاشته و با همكاري مسئولين خود، مسابقاتي را تدارك مي­بينند.  

آدرس:

شهرستان بستك – روستاي كوهيج – مركز امور قرآني شيخ حسن عالي.

تلفن تماس:07643352982                  فاكس :07643352981