متن سخنان شیخ محمدنجیب عبدالواحدی مدیر مجتمع دینی بستک در مراسم اختتامیه حفظ قرآن کریم لمزان

1396/11/27

خالق متعال و بی مثالی را باید سپاس گفت که بر خوان گسترده اش نشسته ایم و هر روز و هر لحظه از سفره ی پر از مهر و محبتش بی هیچ منتی بهره ها می بریم. خدایا تو را سپاس می گوییم که چنین زیبایی و زیبا با بندگانت مهر می ورزی. گوش باید داد ندای پروردگار را که با صدای بلند میخواند بنده اش را: تو را در بیکران دنیای تنهایان رهایت من نخواهم کرد، رها کن غیر من را،آشتی کن با خدای خود، تو غیر از من چه می جویی؟ تو با هر کس غیر از من چه می گویی؟
آنچه به زندگی ما جهت درست می دهد و ما را از خطاها و لغزشهایی که منشاء آن خواسته ها و هواهای نفسانی است باز میدارد تلاش در جهت جلب رضای خداوند است.
احساس استغنا و بی نیازی از خداوند سرآغاز طغیان و هلاک آدمیان است «ان الانسان لیطغی ان رآه استعنی»
بایستی طمع در نوح و کشتی دوخت تا نجات خود را تضمین کرد.
کاشکی او آشنا ناموختی          
                               تا طمع در نوح و کشتی دوختی
کاش چون طفل از حیل جاهل بدوی    
                                 تا چو طفلان چنگ در مادر زدی
بایستی شاکر بود خداوندی را که کتابی به ما عطا فرمود تا قلبهایمان را زیبایی و روشنی بخشد، زیبایی که حاصل حضور خودش در قلب ماست، کتابی که هدایتگر و رحمت است برای ما. شادمانی و فرحی پا برجاست که نشاءت گرفته از حضور خداوند باشد، حضوری که از هر چیزی بهتر وبا برکت تر است.    
 از لعل تو گر یابم انگشتری زنهار                           صد ملک سلیمانم در زیر نگین باشد
«يَاأَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْكُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَشِفَاءٌ لِمَا فِي الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ (57) قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَبِرَحْمَتِهِ فَبِذَلِكَ فَلْيَفْرَحُوا هُوَ خَيْرٌ مِمَّا يَجْمَعُونَ (58)»
خداوند سهل الوصول ترین است. نزدیکی که هیچ حاجب و پرده داری ندارد که بندگان را از درگاهش برانند. بدون هیچ ترسی میشود با او نشست، از بودنش لذت برد و با او سخن گفت.
که می ترساندت ازمن؟ رها کن آن خدای دور، بگو، جز من کس دیگر نمی فهمد، به نجوایی صدایم کن. بدان آغوش من باز است. برای درک آغوشم شروع کن، یک قدم با تو، تمام گامهای مانده اش با من.
همایشی که درآن قرار داریم اختتامیه ی پنجمین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه ی مناطق تحت پوشش معاونت قرآنی مجتمع دینی بستک می باشد. این مسابقات در دو رده ی سنی زیر 15 سال و بالای 15 سال برگزار شده است. مسابقات از صبح امروز 15/11/96 با سه تیم داوری شروع و تا غروب ادامه داشته است.
بر خود لازم میدانم از همه عزیزانی که دست اندرکار این مراسم بوده اند خاصتاَ همکارانم در مجتمع دینی بستک که با همت بلند خود این مسابقات و این اختتامیه زیبا را برگزار کردند تشکر نمایم و قدردان حضور شما بزرگواران در این همایش قرآنی باشم. بایستی قدردان حضور آیت الله نعیم آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان و همچنین استاندار محترم جناب آقای دکتر همتی باشیم که با وجود مشغله زیاد و بعد مسافت به سبب ارج نهادن به قرآن در این مراسم قرآنی شرکت نموده اند.) خداوند به این دو بزرگوار جزای خیر عنایت فرماید.؟
در پایان نهایت سپاس و تشکر خود را از مسؤلین، امام جمعه و مردم بزرگوار شهر لمزان بابت میزبانی این مسابقات اعلام می دارم. خداوند بهترین ها را در دنیا و آخرت نصیبشان فرماید.