متن سخنان شیخ محمدنجیب عبدالواحدی در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقه حفظ و ترجمه قرآن کریم به میزبانی فتویه

1397/11/12

بسم الله الرحمن الرحیم . الحمدلله رب العالمین و الصلاة و السلام علی رسول الامین و علی آله و اصحابه اجمعین.

من بی تو دمی قرار نتوانم کرد                               احسان تو را شمار نتوانم کرد

گر بر تن من زبان شود هر مویی                           یک شکر تو از هزار نتوانم کرد

وَآتَاكُمْ مِنْ كُلِّ مَا سَأَلْتُمُوهُ وَإِنْ تَعُدُّوا نِعْمَتَ اللَّهِ لَا تُحْصُوهَا إِنَّ الْإِنْسَانَ لَظَلُومٌ كَفَّارٌ

بار الها خوانی گسترانده ایی بی انتها، بی پایان و بی منت. کدامین نعمتت را در این سفره ی رنگارنگ شکر گزار باشیم که ما را توان شکر گزاریت آن گونه که باید نیست.

خدایا خودت توفیق ده تا شاکر باشیم و نعمتت را بر ما فزونی بخش.

پروردگارا نعمت همراهیت را از ما دریغ مکن که در تنگناهای زندگی احساس بودنت چنان نیرویی به آدمی می بخشد که گویی همه ی توان عالم در انسان جمع شده است و او قادر است بر همه ی ناملایمات زندگی با بودن تو پیروز شود.

گر سینه شود تنگ خدا با ماست                  گر پای شود لنگ خدا با ماست

دل را به حریم عشق بسپار و برو                 فرسنگ به فرسنگ خدا با ماست

وقتی که باشی همه چیز زیباست، تمام زیبایی عالم پرتویی از زیبایی بی حد و حصر توست.

وقتی که باشی تاریکی ها، سیاهی ها و زشتی ها کنار می رود، همه چیز رنگ نور می گیرد، گویی که رفیقانت با تاریکی بیگانه اند.

اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِی زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ کَأَنَّهَا کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَکَةٍ زَیْتُونِةٍ لَّا شَرْقِیَّةٍ وَلَا غَرْبِیَّةٍ یَکَادُ زَیْتُهَا یُضِیءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَی نُورٍ یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَن یَشَاءُ وَیَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ.

بار الها نور هدایت و روشنگریت را همواره بر ما بتابان و ما را یک لحظه به حال خود وا مگذار.

گواهی میدهیم که اگر هدایت تو ما را همراهی نکند جز جهل و تاریکی زندگی ما حاصل دیگری در پی نخواهد داشت. توفیق عنایت فرما تا از کلام نورانیت لحظه ای غافل نشویم و اوقاتمان را در همراهی کلام تو سپری کنیم.

اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت       باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود.

تلخ ترین مسأله ای که می تواند دامن آدمی را بگیرد این است که عمرش را مهریه چیزی قرار دهد که حاصلی ندارد، عمر را در بی حاصلی و بی خبری بگذراند و در ملاقات با پروردگار در روز حساب تهی دست باشد. خدایا ما را از زمره ی بی حاصلان و بی خبران قرار مده.

درود و سلام خداوند بر آخرین پیام آوری که خداوند او را رحمت للعالمین معرفی فرمود.

رفیق شفیق مهربان مهرگستری که هر زاویه و سیرت پاک و نورانیش گنجینه ای از معرفت است و زیبایی. ناخوانده ای که به یک غمزه مسأله آموز صد مدرس شد.

کسانیکه رجایی به خداوند و روز ملاقات با او را دارند راهی جز تأسی از محمد امین ندارند.

(لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللهَ وَالْیَوْمَ الاْخِرَ وَذَکَرَ اللهَ کَثِیراً)

قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن                ظلمات است بترس از خطر گمراهی.

درود و سلام خداوند بر یاران همیشه حاضر پیامبر رحمت باد. آن یاران مهاجری که خانه و کاشانه را رها ساختند و آن یارانی که خانه و کاشانه را مهیا نمودند. همراهانی که برای نیل به اهداف بلند پیامبرشان هیچ ظرفیتی را مهمل نگذاشتند و جان و جهان خود را در راه او فدا کردند سلام الله و صلواته علیهم اجمعین.

در اختتامیه ششمین دوره ی مسابقات حفظ و ترجمه قرآن کریم ویژه ی مناطق تحت پوشش معاونت قرآنی مجتمع دینی بستک هستیم. خداوند را بابت این نعمت بزرگ شاکریم.

 مسابقه ی حفظ قرآن کریم از صبح امروز با شرکت 124 خواهر و برادر در دو مقطع پنج جزء و ده جزء و دو رده ی سنی زیر پانزده و بالای پانزده سال برگزار شده است.

همچنین مسابقه ی ترجمه و مفاهیم جزء سی قرآن کریم و سوره فاتحه ویژه عموم با حضور 45 نفر شرکت کننده خواهر و برادر بصورت کتبی برگزار شده است.

مجموع شرکت کنندگان در مسابقات حفظ و مفاهیم 169 نفر بوده است.

لازم بذکر است برای شرکت کنندگان در مسابقه حفظ، آزمون بصورت کتبی و شفاهی برگزار گردید.

از همه ی عزیزانی که در برگزاری این مسابقات و این اختتامیه باشکوه دستی داشته اند سپاس گزارم خصوصا داوران و همکارانم در معاونت قرآنی مجتمع دینی بستک و پرسنل زحمت کش مرکز دینی گوده. خداوند همه ی آنان را جزای خیر عنایت فرماید.

 در پایان بر خود لازم می دانم از امام جمعه، شورا، معتمدین و همه مردم بزرگوار فتویه بابت پذیرفتن میزبانی این مسابقات تشکر نمایم.

خداوند همه ی ما را حسن عاقبت نصیب فرماید.

تگ ها